پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳

تشدید نظارت بر منابع آب زیرزمینی در دستور کار ۱۴۰۳

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان البرز از تشدید حفاظت از منابع آب زیرزمینی البرز با انسداد چاه‌های غیرمجاز خبر داد و با اشاره به برداشت بی‌رویه از منابع آب سطحی و زیرزمینی استان اعلام کرد: برنامه تشدید نظارت بر منابع آب زیرزمینی دردستور کار سال ۱۴۰۳ البرز قرار گرفته است.

البرز- رمزگشانیوز؛ داوود نجفیان افزود: اکنون ظرفیت آب‌های سطحی و زیرزمینی استان البرز یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون مترمکعب است که سالانه بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون متر مکعب آن مصرف می‌شود.
وی اظهار کرد: سال گذشته بیش از یک هزار حلقه چاه آب غیرمجاز در استان البرز شناسایی و مسدود شد که امسال شمار زیادی چاه غیرمجاز در این استان رفع اثر خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای البرز گفت: وضعیت سفره های زیر زمینی استان و حتی سدها مناسب نیست و باید مدیریت آب را با جدیت دنبال کنیم.
وی تاکید کرد: امروز این استان برای نجات سفره‌های زیر زمینی آب طرح‌های مختلفی تعریف کرده که از جمله آنها می‌توان به تکمیل ۲پروژه تغذیه مصنوعی دشت‌های کرج و ساوجبلاغ اشاره کرد.
نجفیان ادامه داد:با توجه به محدودیت منابع آبی یکی از اقدامات موثر برای کاهش مصرف آب در استان البرز و سایر مناطق کشور توجه به ترویج کشت تکلیفی است؛ باید نحوه کشت از اختیاری به تکلیفی تبدیل و متناسب با وضعیت آب و هوا الگوی کشت تعیین شود.
وی اظهار کرد: استفاده از آب‌های بازچرخانی شده برای بخش کشاورزی و صنعت البرز در اولویت کاری استان البرز قرار گرفته و دراین زمینه زیرساخت‌های مناسب تامین شده است.
 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات