یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

فرمانده انتظامی البرز خبر داد:

دستگیری مسافربرنماهای سارق و کشف 40 میلیارد طلای سرقتی

فرمانده انتظامی البرز از دستگیری سارقان مسافربرنما در محدوده پل فردیس خبر داد.

به گزارش رمزگشا نیوز از کرج؛ سردار عباسعلی محمدیان در خصوص دستگیری مسافربرنماهای سارق گفت: ماموران کلانتری 12 چمران حین ماموریت در محدوده پل فردیس به یک دستگاه پراید با 3 سرنشین جوان مظنون شده و اقدام به توقف خودرو کردند.
 

وی افزود: ماموران در بازرسی از داخل خودرو 6 کیلو و 600 گرم شمش طلا کشف و به همراه سرنشینان خودرو برای تحقیقات بیشتر به پلیس آگاهی استان البرز منتقل کردند.

فرمانده انتظامی البرز گفت: نامبردگان در بازجویی های کارآگاهان در ابتدا ادعا کردند که شمش طلا متعلق به خودشان است اما در ادامه به ناچار لب به اعتراف گشوده و اظهار کردند که فردی را از میدان آزادی تهران به عنوان مسافر سوار خودرو کرده و در بین مسیر با تهدید سلاح سرد از وی خواستند که محتویات ساک دستی که همراه وی بود را به آن ها بدهد.
 

این مسئول ادامه داد: متهمان قصد داشتند طلاها را به مخفیگاهشان انتقال داده و در فرصت مناسب به فروش برسانند که از سوی پلیس دستگیر می شوند.
 

محمدیان در ادامه سخنانش اظهار کرد: با توجه به این که هیچ شکایتی از لحظه دستگیری متهمان و پس از آن از سوی مال باخته مطرح نشده بود، بنابراین تحقیقات گسترده برای شناسایی مالک طلاها آغاز شد تا این که از طریق چهره نگاری و استعلام های صورت گرفته هویت مال باخته شناسایی و محل سکونت وی در یکی از شهرهای غربی کشور شناسایی شد.
 

وی افزود: مال باخته با هماهنگی های انجام شده به پلیس آگاهی استان البرز دعوت و در این باره گفت که  قصد انتقال 9 کیلو گرم طلا را که متعلق به فرد دیگری بود از بازار تهران به کارگاه طلاسازی در یکی استان های غربی کشور  را داشته که در طول مسیر، سرنشینان یک خودرو در ظاهر مسافرکش با تهدید نامبرده، کیف دستی حاوی طلاها را از وی سرقت می کنند.
 

فرمانده انتظامی البرز ادامه داد: از آن جایی که مابقی طلاها در نزد مال باخته و تلفن همراه وی نیز از سوی سارقان به سرقت رفته بود موفق به تماس با پلیس نشده و برای حفظ مابقی طلاها اقدام به فرار به سمت محل زندگیش  می کند.
 

این مقام ارشد انتظامی استان گفت: متهمان دستگیر شده که دارای سابقه سرقت هستند در بازجویی های کارآگاهان  به 30 فقره سرقت از شهروندان با استفاده از 2 دستگاه  پراید در استان های تهران و البرز اعتراف کرده و اذعان داشتند که طعمه های خود را تحت عنوان مسافر سوار و در بین راه با تهدید، اموال آن ها را به سرقت می بردند.
 

وی با بیان این که ارزش طلاهای سرقتی 40 میلیارد ریال برآورد شده است گفت: در بازرسی از داخل خودرو متهمان تعدادی افشانه و سلاح سرد نیزکشف شد. تاکنون 6 نفر از شکات شناسایی و تحقیقات برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات