چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

بیش از ۴۰ میلیون ایرانی از پیام‌رسان‌های داخلی استفاده می‌کنند

وزیر ارتباطات و فناوری با بیان اینکه کسی که برای پیشرفت کشور و ایجاد امید در مردم تلاش کند بسیجی است، گفت: توسعه پیام‌رسان‌های بومی امروز به حدی رسیده که اکنون بیش از ۴۰ میلیون نفر از مردم ایران از آنها استفاده می کنند در صورتی که زمانی قابل تصور نبود، بتوانیم سکوهایی داشته باشیم که قابلیت میزبانی از ده‌ها میلیون کاربر را داشته باشند.

فناوری- رمزگشانیوز؛ وزارت ارتباطات نوشت: عیسی زارع پور روز جمعه سوم آذرماه به مناسبت هفته بسیج و در نشست صمیمی با مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور با بیان اینکه امروز بسیجی کسی است که امید مردم را زنده نگه دارد، افزود: در برخی حوزه‌ها پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم و شما بسیجیان وظیفه روایتگری و جهاد تبیین پیشرفت ها و دستاوردهای کشور را دارید و نیز وظیفه دارید همانند کسانی که برای پیشرفت کشور تلاش می کنند در این حوزه فعالیت کنید.
وی در ابتدای گزارش خود به فرآیند طراحی و پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در سال های گذشته پرداخت و با اعلام اینکه اکنون این شبکه پیشرفت حدود ۶۴ درصدی دارد، تاکید کرد: شبکه ملی اطلاعات، شبکه ای پرسرعت، با کیفیت و امن در گستره ایران است که نیازهای مردم را در حوزه های مختلف پاسخگو می شود که در ابتدای این دولت پیشرفت آن ۲۳ درصد بود که در کمتر از ۲ سال به حدود ۶۴ درصد رسیده است.
وزیر ارتباطات به مشکلات و کمبودهای زیرساخت ارتباطی نیز اشاره کرد و گفت: راه حل اساسی برای این مشکل، فیبرنوری منازل و کسب و کارهاست که با آماده کردن زیرساخت های آن، اجرای پروژه از یک سال گذشته آغاز شده و تاکنون نیز در ۱۰۰ شهر تکمیل و سرعت‌های تا ۹۰۰ مگابیت برثانیه نیز به مردم ارائه شده است.
وی افزود: برنامه داریم تا پایان سال ۱۴۰۴ تمام شهرهای کشور را تحت پوشش این شبکه قرار دهیم و بر اساس برنامه هفتم توسعه نیز تا سال ۱۴۰۷ باید تمام ساختمان های کشور به فیبرنوری متصل شوند.
زارع پور به توسعه ارتباطات روستایی در ۵۵۰۰ روستا در دولت سیزدهم نیز اشاره کرد و گفت: برای ارائه سرویس های مختلف بر اساس فناوری اطلاعات به تمام مردم کشور به این ارتباطات نیاز داریم.
وی افزایش دو تا سه برابری ترافیک تولید داخل کشور را یکی دیگراز دستاوردهای این دوره عنوان کرد و افزود: در این دولت با تبادل ترافیک داخلی ۶.۵ ترابیت برثانیه رکورد تولیدترافیک داخل شکسته شد.
وزیر ارتباطات با تشریح مدل های مختلف مدیریت فضای مجازی در کشورهای دیگر تاکید کرد: اگر می خواهیم که مستعمره دیجیتال کشورهای دیگر نباشیم باید سکوهای خود را داشته باشیم زیرا در آینده نزدیک این سکوها هستند که کشورها را مدیریت می کنند.
زارع پور در گزارشی نیز از آخرین وضعیت تحقق دولت هوشمند را تشریح و درباره پنجره واحد خدمات دولت هوشمند نیز گفت: هدف ما این است که مردم از طریق یک آیکون در گوشی‌های خود به صورت شبانه‌روزی و بدون ارائه هیچ مدرکی بتوانند از خدمات دولتی استفاده کنند و بر اساس برنامه هفتم توسعه همه دستگاه‌های عمومی و دولتی مکلف شده اند که تا پایان این برنامه صددرصد خدمات خود را به صورت هوشمند به مردم ارائه کنند.
 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات