چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲

فیبرنوری تا پایان دولت به همه شهرها می‌رسد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این اینکه در ۴۰۰ شهر فیبرنوری به صورت کامل ایجاد شده، مطرح کرد: تا آخر دولت فیبرنوری به همه شهرها می‌‌رسد.

فناوری- رمزگشانیوز؛ ایسنا نوشت: عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- امروز (پنجشنبه) در دومین رویداد ملی صنعت دانش بنیان با عنوان «انقلاب صنعتی چهارم و صنعت شهر هوشمند»، اظهار کرد: وضعیت ایران در بخش فناوری ارتباطات و اطلاعات خوب است و در حالی که خیلی از کشورها از سکوهای خارجی استفاده می کنند، اما ما از سکوهای داخلی بهره می بریم.
زارع پور گفت: اگر قرار است هوشمند سازی رخ دهد باید به اینترنت اشیا و هوشمندسازی زندگی ها و جامعه فکر کنیم؛ باید اطلاعات حسگرها را به خوبی جمع آوری و بتوانیم آن را منتقل کرده و پردازش کنیم.  زیرساخت‌های اینترنت پرسرعت و با کیفیت و امن فقط در بستر فیبرنوری است، اما آمادگی لازم را برای این کار نداریم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در ۴۰۰ شهر فیبرنوری به صورت کامل ایجاد شده و تا آخر دولت فیبرنوری را در تمامی شهرهای ایران می‌بریم. همچنین ۵G فقط در اینترنت پرسرعت امکان پذیر است و در حال ارتقا به سمت نسل پنجم هستیم، هر چند که برخی کشورها به سمت نسل ششم رفته اند.
به گفته وی در سه نقطه کشور یعنی در شهرهای مشهد، اصفهان و تهران در حال راه‌اندازی نقطه داده برای پردازش هستیم‌ که بخشی از زیرساخت‌ها توسعه فناوری‌های ارتباطات و اطلاعات است.  برای اولین بار یک فصل از لایحه برنامه هفتم توسعه در راستای قانون توسعه فناوری دیجیتال اختصاص یافته است و کارگروهی هم در دولت برای آن تشکیل شده که تمامی اختیارات هیات وزیران به آن تفویض شده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه در سال اول اجرای برنامه هفتم توسعه به همه دستگاه‌ها، سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها تکلیف شده که ظرف شش ماه برنامه‌های خود را برای هوشمندسازی ارائه دهند، گفت: مواد ۴۵ تا ۴۸ برنامه هفتم توسعه به موضوع هوشمندسازی صنعت اختصاص یافته است.


 
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات