printlogo


 مقامات چینی:
بقایای موشک چینی در نزدیکی مالدیو وارد جو زمین شد
بقایای موشک چینی در نزدیکی مالدیو وارد جو زمین شد
کد خبر: 5158
به گفته‌ اداره‌ هوانوردی چین بقایای موشک Kلانگ مارچ ۵ بیL صبح روز یکشنبه در اقیانوس هند در نزدیکی جزایر مالدیو وارد جو زمین شده است.
به گزارش رمزگشانیوزاز ایسنا و به نقل از نیویورک تایمز، گفته می‌شود این موشک حین ورود به زمین سوخته است، هنوز مشخص نیست که آیا قطعاتی از آن روی جزایر مالدیو افتاده یا خیر. رسانه‌های چین اعلام کردند که بخش‌هایی از این موشک در ساعت ۲:۲۴ به وقت گرینویچ (۶:۵۴ به وقت تهران) وارد جو شده است.

این موشک بخش اصلی ایستگاه فضایی چین را در روز ۲۹ آوریل به فضا برد. به طور معمول بخش بزرگ موشک به سرعت به زمین باز می‌گردد اما هسته‌ی ۲۳ تنی لانگ مارچ ۵ بی ایستگاه فضایی را تا مدار همراهی کرد و سپس کاهش ارتفاع داده و بازگشت کنترل نشده‌ی خود را آغاز کرد. احتمال آسیب آن به افراد کم بود اما صفر نبود بنابراین مردم سراسر جهان در انتظار بازگشت آن بودند.

اداره‌ی هوانوردی چین که تا روز یکشنبه حرفی در مورد ورود کنترل نشده‌ی موشک نزده بود، اعلام کرد که این موشک وارد جو زمین شده و جایی در نزدیکی مالدیو فرود آمده است. مردم عمان در شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند که گذر این موشک را در آسمان مشاهده کرده‌اند.

«جاناتان مک‌داول» ستاره‌شناسی که حرکت این موشک را دنبال می‌کرد در توییتر خود نوشت: فرود این موشک در اقیانوس محتمل‌ترین حالت است.

آژانس فضایی چین اعلام کرد که بقایای باقیمانده این موشک در اقیانوس هند، در مکانی نزدیک به ۷۲.۴۷ درجه طول شرقی، ۲.۶۵ درجه عرض شمالی سقوط کرده است.

انتهای پیام/
لینک مطلب: http://ramzgoshanews.ir/News/item/5158