printlogo


بیش از چهار هزار مرکز جوار کارگاهی در کشور فعال است
بیش از چهار هزار مرکز جوار کارگاهی در کشور فعال است
کد خبر: 14416
معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه یکی از کارهای خوب سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور توسعه و ایجاد مراکز جوار کارگاهی است به طوری که آموزش‌ها در کنار صنایع و بنگاه‌های صنعتی و کارگاهی ارائه می‌شود؛ گفت: اکنون بیش از چهار هزار مرکز جوار کارگاهی در کشور فعال است.
البرز- رمزگشانیوز؛ مهرداد عظیمی روز سه شنبه در نشست با وزیرکار و امور اجتماعی کشور عمان که در مرکز تربیت مربی ایران مستقر در کرج برگزار شد، با بیان اینکه بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر طی ۲ سال گذشته در مراکز دولتی و خصوصی کشور مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفتند؛ گفت: اکنون در کشور به ۱۹ گروه هدف از جمله روستاییان، عشایر، دانش آموزان، دانشجویان و کسانی که بضاعت مالی کمی دارند به صورت رایگان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ارائه می‌شود.
وی افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای از جمله مجموعه‌های دولتی است که تجربه خوبی در واگذاری ماموریت های محوله به بخش خصوصی را دارد.
عظیمی اظهار کرد: یکی از کارهای خوب سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور توسعه و ایجاد مراکز جوار کارگاهی است به طوری که آموزش‌ها در کنار صنایع و بنگاه‌های صنعتی و کارگاهی ارائه می‌شود؛ اکنون بیش از چهار هزار مرکز جوار کارگاهی در کشور فعال است.
معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنانش از آمادگی سازمان آموزش فنی وحرفه ای ایران برای اعزام مربی آموزشی به کشور عمان خبر داد و گفت: از سوی دیگر ظرفیت آموزش یک هزار نفر نیروی کار کشور عمان در مرکز تربیت مربی ایران وجود دارد.
عظیمی گفت: در زمان حاضر از هفت کشور آفریقایی هنرجو داریم که آموزش‌های لازم را در این مرکز دریافت می‌کنند.
این مسئول ادامه داد: افزون بر تربیت نیروی ماهر در کشور، توانمندی ساخت و تجهیز مراکز آموزش مهارتی در کشورهای دیگر از جمله عمان را داریم.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور بیان کرد: مسابقات مهارتی جهانی و آسیایی اردیبهشت ماه سال آینده با میزبانی ایران برگزار می شود که کشور عمان می تواند در این مسابقات شرکت کند.
وی تاکید کرد: فناوری ویژگی‌های ممتاز دارد و پیشنهاد این است که سرفصلی به نام دیپلماسی مهارت در دستور کار ۲ کشور ایران و عمان قرار گیرد.
عظیمی گفت: دامنه فعالیت‌های آموزش مهارتی جمهوری اسلامی ایران متنوع است و یکی از فعالیت‌ها آموز ش متناسب با آمایش سرزمین و ظرفیت های اقلیمی است ؛ ۲ کشور ایران و عمان دارای اشتراک اقلیمی و آداب و سنت‌ها هستند که می‌تواند سطح تعامل و همکاری را گسترده‌تر کند.


 
لینک مطلب: http://ramzgoshanews.ir/News/item/14416