سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱

سالمندان در جامعه ایرانی از جایگاه و احترام ویژه ای برخوردار هستند

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: باید از تجارب ارزنده سالمندان در بخش‌های مختلف و تحقق توسعه پایدار کشور و ایجاد آرامش و روشنگری در جامعه استفاده کرد.

به گزارش رمزگشانیوز؛ «مجتبی عبداللهی» در حاشیه دیدار با جمعی از سالمندان و افتتاح سوئیت‌های ویژه نگهداری از سالمندان به مناسبت روز جهانی سالمند که روز شنبه صورت گرفت، ضمن تبریک این روز، افزود: سالمندان در جامعه ایرانی دارای جایگاه و احترام ویژه‌ای هستند از این رو باید در مراکز نگهداری از این قشر ارزشمند، تمامی جوانب برای تکریم و نگهداری از آنها رعایت شود.

وی ادامه داد: بخش قابل توجهی از جمعیت کشور به سمت سالمندی و کهنسالی پیش می‌روند از این رو باید تدابیر لازم برای این منظور اتخاذ شود.

عبداللهی گفت: ضرورت دارد مراکز نگهداری از سالمندان و دهکده‌های سلامت در استان البرز پیش‌بینی شود.

وی افزود: این افراد برکت خانواده‌ها و کشور هستند و دارای ظرفیت‌های فراوانی در حوزه مشاوره و راهنمایی نسل‌های مختلف جامعه هستند.

استاندار البرز گفت: باید از تجارب ارزنده سالمندان در بخش‌های مختلف و تحقق توسعه پایدار کشور و ایجاد آرامش و روشنگری در جامعه استفاده کرد.

وی افزود: افراد سالمند به عنوان ریش سفیدان و بزرگان محله‌ها دارای احترام خاصی هستند که می‌توانند با احیای نقش خود، در جهت بهبود شرایط اجتماعی استان هدایتگر و مساعد باشند.

انتهای پیام/
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات