یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹

8 طرح بزرگ آبرسانی روستایی در البرز به بهره برداری رسید

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با همراهی و اقدام وزیر نیرو با درخواست البرز مبنی بر افزایش 55 میلیون متر مکعبی آب موافقت شد و حق آبه البرز از محل سدهای استان 2 برابر شد.

به گزارش رمزگشانیوز «عزیزاله شهبازی» در مراسم بهره برداری از 8 طرح آبرسانی به روستاهای البرز که روز سه‌شنبه همزمان در 4 استان کشور با حضور وزیر نیرو به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: بر اساس پویش هر هفته الف-ب ایران این بار در روستای فرخ آباد شهرستان فردیس استان البرز حاضر شدیم.

وی ادامه داد: 8 روستا در استان البرز به صورت همزمان به شبکه آبرسانی پایدار با اعتباری بیش از 74 میلیارد تومان رسیدند که بواسطه این امر جمعیتی حدود 10 هزار نفر بهره‌مند می‌شوند.

شهبازی گفت: در این گفتگو که به صورت ویدئو کنفرانس با وزیر صورت گرفت، فرصت را مغتنم شمرده و بار دیگر مطالبات و نیازهای استان در حوزه آب و برق را مطرح کردم.

وی افزود: دولت نگاه ویژه‌ای به البرز دارد و از سال 92 بیش از هزار و 500 میلیارد تومان برای آب و فاضلاب استان هزینه شد و نتایج بسیار اثربخشی برای ایران کوچک داشت.

استاندار البرز اضافه کرد: در بحث یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی اقدامات بسار خوبی صورت گرفته است.

وی گفت: با همراهی و اقدام ویزر نیرو با درخواست البرز مبنی بر افزایش 55 میلیون متر مکعبی آب موافقت شد و حق آبه البرز از محل سدهای استان 2 برابر شد از این رو درخواست کردیم که تصفیه خانه مرکزی شهرستان کرج بزودی اجرایی شود تا بتوانیم از این افزایش حق آبه بهره مند شویم.

شهبازی افزود: برای رینگ شبکه آبرسانی البرز نامه‌ای مشترک با نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی و نماینده ولی فقیه در استان البرز خدمت وزیر نیرو ارسال شده که در انتظار پاسخ هستیم.

استاندار البرز گفت: با حضور وزیر نیرو در بخش برق نیز اقدامات بزرگی محقق شد و عملیات اجرایی اولین پست برق 400 کیلوولت البرز آغاز شده و اکنون بیش از 50 درصد پیشرفت دارد.

وی عنوان کرد: همچنین عملیات اجرایی پست 400 کیلوولت بعدی نیز در زکی آباد در دستور کار قرار گرفت.

شهبازی گفت: وزیر نیرو بسیار عملیاتی هستند و همواره در اجرای پروژه های این چنینی همراه بوده اند از این رو در پاسخ به درخواست های مطرح شده اعلام آمادگی برای همراهی لازم را داشتند تا پایان کار دولت اقدامات بزرگی را متعاقب برنامه های قبلی به ثمر برسانیم.
گالری عکس
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات