یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

رئیس پلیس فتا البرز خبر داد:

انهدام باند اسکیمری با 500 فقره کلاهبرداری در البرز

رئیس پلیس فتا البرز از دستگیری اعضای باند کلاهبرداری اسکیمری با 500 فقره کلاهبرداری به ارزش 20میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش رمزگشا نیوز از کرج؛ سرهنگ محمد اقبالی با اعلام خبر دستگیری اعضای باند کلاهبرداری گفت: در پی ارسال چندین فقره پرونده مشابه با موضوع برداشت غیر مجاز از حساب به پلیس فتا استان البرز، تحقیقات اولیه در خصوص چگونگی برداشت از حساب ها به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: تحقیقات اولیه حاکی از آن بود که برداشت های صورت گرفته، از سوی افرادی حرفه ای صورت گرفته و با مبالغ برداشت شده اقدام به خرید طلا با کارت شناسایی جعلی در استان های مختلف کرده و در حال حاضر تحت تعقیب مراجع قضائی و انتظامی هستند.

رئیس پلیس فتا البرز در ادامه گفت: بلافاصله فروشگاه هایی که متهمان از آن ها خرید کرده بودند، شناسایی شد اما در تحقیق از مالکان آن سرنخی از هویت دقیق متهمان شناسایی نشد و در مرحله بعد در بررسی پرینت حساب شکات محرز شد که تمامی آن ها از یک میوه فروشی در یکی از شهرهای شمالی کشور خرید کرده اند و در حال حاضر مغازه میوه فروشی تعطیل شده است.

این مسئول اظهار کرد: در ادامه ماموران با تلاش های شبانه روزی موفق به شناسایی هویت یکی از متهمان شدند که پس از انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه وی در استان تهران شناسایی و با دریافت نیابت قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد. متهم در بازجویی های اولیه اعتراف کرد که با همکاری یکی از دوستانش با راه اندازی یک باب مغازه میوه فروشی اجاره ای، در یکی از شهرهای شمالی اقدام به کپی کارت خریداران کرده و با کارت ملی فرد دیگری، اقدام به خرید از طلا فروشی های مختلف در چندین استان کرده اند.

اقبالی ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه متهم یک قبضه سلاح کمری، 500 کارت بانکی خام، 35 کارت کپی شده، یک لپ تاپ و چند دستگاه اسکیمر کشف شد.

وی با اشاره به شناسایی مخفیگاه همدست متهم در یکی از شهرهای شمالی کشور اظهار کرد: در ادامه ماموران با دریافت نیابت قضائی به مخفیگاه این کلاهبردار حرفه ای اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه او نیز یک قبضه سلاح کمری دیگر کشف شد.

رئیس پلیس فتا البرز گفت: متهم ردیف دوم پرونده در بازجویی های صورت گرفته یک مرد و یک زن دیگر را که در امر پولشویی و خرید طلا و لوازم قیمتی با این باند همکاری داشتند معرفی کرد که هر 2 آن ها با هماهنگی مقام قضائی در کرج دستگیر شدند.

این مسئول با بیان این که اعضای این باند اسکیمری 500 فقره کلاهبرداری به ارزش 20 میلیارد انجام داده اند، اظهار داشت: زمانی که مشتریان برای خرید به فروشگاه ها مراجعه می کنند به هیچ وجه رمز کارت بانکی خود را در اختیار فروشندگان قرار ندهند و خود نسبت به وارد کردن رمز بانکی برای انجام مراحل خرید اقدام کنند تا از حساب و کارت بانکی شان سوء استفاده نشود.

انتهای پیام/
لینک کوتاه
اخبار مرتبط
نظرات شما
0 نظر
ارسال نظرات